محل تبلیغات شما

اول اینکه ما باید سنخ روانی خودمان را بشناسیم و تا حد امکان طبق ان زندگی کنیم .

بسیاری از شادی ها و ناشادی های ما به این دلیل است که دست اندر کار رشته تحصیلی یا شغل و حرفه یا نقش اجتماعی هستیم که با سنخ روانی ما همخوانی ندارد .

دوم اینکه بدانیم داشتن رضایت درونی وما همیشه با موفقیت همراه نیست . اگر می شد هردوی این ها را با هم داشته باشیم ، خیلی خوب بود . اما گاهی بین این ها تعارض پیش می اید . بنابراین باید از قبل این سنگ ها را با خودمان بکنیم که اگر زمانی تعارضی بین این دو پیش امد . ترجیح می دهیم رضایت درونی را فدای موفقیت کنیم یا موفقیت در ان زمینه را فدای رضایت درونی ؟

سوم اینکه بدانیم تا وقتی در مورد داوری های دیگران نسبت به خودمان بی اعتنا نیستیم . در زندگی روی خوش نمی بینیم . انسان به میزانی که نسبت به داوری های دیگران نسبت به خودش بی اعتناست ، می تواند را ه مخصوص خودش را برود .

نکته چهارم اینکه سعی کنیم کمال گرایی منفی را از وجودمان ریشه کن کنیم . ما باید بپذیریم که با کار ناقص را شروع کردن و روز به روز از نقص کار کاستن است که می توانیم کم کم به مرزهای کمال نزدیک شویم .

گاهی ما تصورمان این است که مردم کار ناقص می کنند اما من نباید بکنم . و این نگرش ها خیلی وقت ها مانع شروع کردن کار می شود و لسترس زیادی را به ما تحمیل می کند . باید به جای کمال گرایی " بهتر گرایی را داشته باشیم .

نکته پنجم اینکه باید نسبت به هماهنگی درونی ارا و نظرتمان و ایجاد تعادل در ابعاد مختلف زندگی حساس باشیم .

ونکته اخری اینکه: بدانیم ما همیشه از چیزهایی که جزو قوانین حاکم برجهان نیستند ، ضربه می خوریم . چون ان را اساسا به نادرست جزوه قوانین حاکم برجهان دانسته ایم . وقتی چیزی را که در واقع قانون نما یا شبه قانون است در ذهنمان قانون فرض کرده ایم از ان ضربه بزرگی می خوریم . ذهن ما باید تابع واقعیت ها شود .

وقتی کسی می گوید افسرده هستم چون دوست بیست ساله ام به من خیانت کرده است . انگا ر یکی از قوانین ذهنی اش این بوده که هیچ دوستی در این جهان ممکن نیست که به دوستش خیانت کند . وهیچ روانشناس اجتماعی و جامعه شناس این را از قوانین حاکم بر مناسبات انسانی تلقی نکرده است . وقتی این شبه قانون ها به سنگ واقعیت می خورند . مثل ظرف بلورین می شکنند و ان وقت است که ما عمیقا احساس ناخوشی و ناشادی و رنج می کنیم .

لیلا روانشناس عمومی .

تسلط بر خود : کتاب بازیها .اریک برن .

برای چه زنده هستم ؟

عزت نفس کاذب ... ناتانیل براندن

ها ,اینکه ,کار ,کنیم ,ان ,درونی ,نسبت به ,است که ,رضایت درونی ,قوانین حاکم ,اینکه بدانیم

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

موسسه حقوقی و بین المللی صلح صدرا هیرو آسانسور لواسان چندحرف کوتاه ودوستانه